Psie Pole śle

W trzeciej edycji projektu kontynuowana jest idea stworzenia nietypowych pocztówek z Wrocławia, jednak tym razem przy wykorzystaniu jego podziału administracyjnego, w którym to poza Starym Miastem istnieją takie dzielnice jak: Fabryczna, Krzyki, Śródmieście i Psie Pole. Dzięki temu pomysłowi wyeksponowaliśmy na pocztówkach już te części Wrocławia, które nigdy na nich nie widnieją. Pragniemy bowiem udowodnić, że piękno miasta można odnaleźć nie tylko na Rynku, ale również w jego bardziej mieszkalnych częściach.

Każdy z twórców kolektywu oraz dwaj zaproszeni wrocławscy artyści- Krzysztof Orłowski i Filip Zawada, stworzyli po dwa zdjęcia inspirowane Psim Polem.

 

Poprzez ogłoszenie otwartego konkursu fotograficznego do projektu zaangażowano też mieszkańców Wrocławia, a przede wszystkim Psiego Pola, którzy najlepiej znają jego zakątki.

Wyłonionych zostało 8 zwycięskich fotografii. Tym samym powstał zestaw 20 unikatowych widokówek, które zebrane w pudełka tworzą 100 niezwykłych zestawów pocztówkowych zwieńczających projekt i przedstawiających różne wizje jednej dzielnicy. Takie zestawy zostały rozdane najważniejszym miejscom spotkań we Wrocławiu oraz uczestnikom tej edycji, a pojedyńcze były również wysyłane w świat.