Fabryczna śle

W następnej edycji projektu kontynuowana jest idea stworzenia nietypowych pocztówek z Wrocławia, jednak tym razem przy wykorzystaniu jego podziału administracyjnego, w którym to poza Starym Miastem istnieją takie dzielnice jak: Fabryczna, Krzyki, Śródmieście i Psie Pole. Dzięki temu eksponujemy na pocztówkach te części Wrocławia, które nigdy na nich nie widnieją. 

Zrobiliśmy już Psie Pole, Krzyki. Teraz przyszła kolej na Fabryczną.

 

Każdy z twórców kolektywu oraz dwaj zaproszeni wrocławscy artyści – Waldemar Zieliński i Łukasz Wierzbowski, stworzyli po dwa zdjęcia inspirowane Fabryczną.
Poprzez ogłoszenie otwartego konkursu fotograficznego do projektu zaangażowano też mieszkańców Wrocławia, a przede wszystkim z dzielnicy Fabryczna, którzy najlepiej znają jej zakątki.

Wyłonionych zostało 10 zwycięskich fotografii. Tym samym powstał zestaw 20 unikatowych widokówek, które zostały zebrane w 100 niezwykłych zestawów pocztówkowych zwieńczających projekt i przedstawiających różne wizje jednej dzielnicy. Takie zestawy zostały rozdane najważniejszym miejscom spotkań we Wrocławiu oraz uczestnikom tej edycji, a pojedyńcze były również wysyłane w świat.